Themes - Twenty Thirteen - en to he_IL translation catalogue (61 entries)

note: Description of the theme
en: The 2013 theme for WordPress takes us back to the blog, featuring a full range of post formats, each displayed beautifully in their own unique way. Design details abound, starting with a vibrant color scheme and matching header images, beautiful typography and icons, and a flexible layout that looks great on any device, big or small.
he_IL: תבנית ברירת המחדל לשנת 2013 מחזירה אותנו אל הבסיס של וורדפרס - אל הבלוג. התבנית מציעה מגוון רחב של פורמטים (Post Format), כאשר כל אחד מהפורמטים מוצג בדרך שונה וייחודית, אפשרות לשנות את תמונת הכותרת של האתר, ערכת צבעים תוססת ומלאת חיים, טיפוגרפיה ייחודית ואייקונים יפים. התבנית הינה תבנית מגיבה (רספונסיבית) שנראית נהדר בכל מכשיר קצה.

note: translators: %s: Post format name.
en: %s Archives
he_IL: ארכיוני %s

note: translators: Tag title.
en: Tag Archives: %s
he_IL: ארכיון תגיות: %s

note: translators: %s: Search query.
en: Search Results for: %s
he_IL: תוצאות חיפוש: %s

[ctx: header image description]
en: Star
he_IL: כוכב

[ctx: header image description]
en: Diamond
he_IL: יהלום

[ctx: header image description]
en: Circle
he_IL: עיגול

note: translators: %s: WordPress version.
en: Twenty Thirteen requires at least WordPress version 3.6. You are running version %s. Please upgrade and try again.
he_IL: דרישת המינימום להפעלת התבנית Twenty Thirteen היא וורדפרס בגרסה 3.6. האתר מפעיל וורדפרס בגרסה %s. יש לשדרג את גרסת וורדפרס ולנסות שנית.

en: Next <span class="meta-nav">&rarr;</span>
he_IL: הבא <span class="meta-nav">&larr;</span>

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Previous
he_IL: <span class="meta-nav">&rarr;</span> הקודם

en: Full resolution
he_IL: רוחב מסך מלא

en: Link to full-size image
he_IL: תמונה בגודל מלא

note: translators: 1: Date, 2: Date, 3, Parent permalink, 4, Post title, 5: Post title.
en: <span class="attachment-meta">Published on <time class="entry-date" datetime="%1$s">%2$s</time> in <a href="%3$s" title="Return to %4$s" rel="gallery">%5$s</a></span>
he_IL: <span class="attachment-meta">פורסם בתאריך <time class="entry-date" datetime="%1$s">%2$s</time> תחת קטגוריה <a href="%3$s" title="Return to %4$s" rel="gallery">%5$s</a></span>

en: Skip to content
he_IL: לדלג לתוכן

en: Menu
he_IL: תפריט

note: translators: %s: Post title.
en: Permalink to %s
he_IL: קישור קבוע לפוסט %s

[ctx: 1: post format name. 2: date]
note: translators: 1: Post format name, 2: Date.
en: %1$s on %2$s
he_IL: %1$s בתאריך %2$s

note: translators: %s: Author display name.
en: View all posts by %s
he_IL: כל הפוסטים מאת %s&rlm;

en: Sticky
he_IL: דביק

[ctx: Next post link]
en: %title <span class="meta-nav">&rarr;</span>
he_IL: %title <span class="meta-nav">&larr;</span>

[ctx: Previous post link]
en: <span class="meta-nav">&larr;</span> %title
he_IL: <span class="meta-nav">&rarr;</span> %title

en: Post navigation
he_IL: ניווט בפוסטים

en: Newer posts <span class="meta-nav">&rarr;</span>
he_IL: פוסטים חדשים יותר <span class="meta-nav">&larr;</span>

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older posts
he_IL: <span class="meta-nav">&rarr;</span> פוסטים ישנים יותר

en: Posts navigation
he_IL: ניווט בין הפוסטים

en: Appears on posts and pages in the sidebar.
he_IL: מופיע בסרגל הצדדי בפוסטים ובעמודים.

en: Secondary Widget Area
he_IL: אזור ווידג'טים נוסף מתחת לסרגל הצדדי

en: Appears in the footer section of the site.
he_IL: מוצג בחלק התחתון של האתר.

en: Main Widget Area
he_IL: אזור וידג'טים ראשי

note: translators: %s: Page number.
en: Page %s
he_IL: עמוד %s

en: Navigation Menu
he_IL: תפריט

note: translators: %s: WordPress
en: Proudly powered by %s
he_IL: פועל על %s

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
he_IL: נראה שלא הצלחנו למצוא את מה שחיפשת. ייתכן שביצוע חיפוש יסייע.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with different keywords.
he_IL: סליחה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש שלך. נסה בבקשה נוסח אחר.

note: translators: %s: Post editor URL.
en: Ready to publish your first post? <a href="%s">Get started here</a>.
he_IL: מוכן לפרסם את הפוסט הראשון שלך? <a href="%s">התחל כאן</a>.

en: Nothing Found
he_IL: לא מצאתי כלום

en: View all % comments
he_IL: הצגת כל % התגובות

en: One comment so far
he_IL: תגובה אחת

en: Leave a comment
he_IL: כתיבת תגובה

en: Edit
he_IL: עריכה

en: Pages:
he_IL: :עמודים

note: translators: %s: Post title.
en: Continue reading %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>
he_IL: להמשיך לקרוא %s <span class="meta-nav">&larr;</span>

en: Comments are closed.
he_IL: סגור לתגובות.

en: Newer Comments &rarr;
he_IL: תגובות חדשות יותר &larr;

en: &larr; Older Comments
he_IL: &rarr; תגובות ישנות יותר

en: Comment navigation
he_IL: ניווט בתגובות

[ctx: comments title]
note: translators: %1$s: The number of comments. %2$s: The post title.
en: %1$s thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
he_IL[0]: תגובה %1$s בנושא &ldquo;%2$s&rdquo;
he_IL[1]: %1$s תגובות בנושא &ldquo;%2$s&rdquo;

note: translators: %s: Category title.
en: Category Archives: %s
he_IL: ארכיון הקטגוריה: %s

note: translators: %s: Author display name.
en: All posts by %s
he_IL: כל הפוסטים של %s

note: translators: %s: Author display name.
en: View all posts by %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>
he_IL: להציג את כל הפוסטים מאת %s&rlm; <span class="meta-nav">&larr;</span>

note: translators: %s: Author display name.
en: About %s
he_IL: אודות %s

en: Archives
he_IL: ארכיון

note: translators: %s: Date.
en: Yearly Archives: %s
he_IL: ארכיון שנתי: %s

note: translators: %s: Date.
en: Monthly Archives: %s
he_IL: ארכיון חודשי: %s

note: translators: %s: Date.
en: Daily Archives: %s
he_IL: ארכיון יומי: %s

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try a search?
he_IL: נראה שלא נמצא כלום במיקום הזה. אולי תנסו לחפש?

en: This is somewhat embarrassing, isn&rsquo;t it?
he_IL: זה קצת מביך, לא?

en: Not Found
he_IL: לא נמצא

note: Author URI of the theme
en: https://wordpress.org/
he_IL: https://he.wordpress.org/

note: Author of the theme
en: the WordPress team
he_IL: צוות וורדפרס

note: Theme URI of the theme
en: https://wordpress.org/themes/twentythirteen/
he_IL: https://he.wordpress.org/themes/twentythirteen/
