Themes - Twenty Ten - en to he_IL translation catalogue (82 entries)

note: Description of the theme
en: The 2010 theme for WordPress is stylish, customizable, simple, and readable -- make it yours with a custom menu, header image, and background. Twenty Ten supports six widgetized areas (two in the sidebar, four in the footer) and featured images (thumbnails for gallery posts and custom header images for posts and pages). It includes stylesheets for print and the admin Visual Editor, special styles for posts in the "Asides" and "Gallery" categories, and has an optional one-column page template that removes the sidebar.
he_IL: תבנית ברירת המחדל לשנת 2011 היא תבנית פשוטה עם אפשרויות התאמה אישית רבות - של תפריט, של תמונת הכותרת, ושל הרקע. יש בה שישה אזורי ווידג'טים (שניים בבר הצדדי ועוד ארבע בתחתית כל עמוד), ותמיכה בתמונות פוסטים (תמונות פוסטים ותצוגה מקדימה לגלריות מופיעות במקום תמונת הכותרת).

note: Template Name of the theme
en: One column, no sidebar
he_IL: רוחב מלא, ללא סרגל צד

note: translators: %s: Tag title.
en: Tag Archives: %s
he_IL: ארכיון תגיות: %s

en: Meta
he_IL: כלים

en: Archives
he_IL: ארכיון

en: Sorry, but nothing matched your search criteria. Please try again with some different keywords.
he_IL: לא נמצא תוצאות מתאימות, יש לנסות שוב עם מילות חיפוש אחרות.

en: Nothing Found
he_IL: לא מצאתי כלום

note: translators: %s: Search query.
en: Search Results for: %s
he_IL: תוצאות חיפוש: %s

note: translators: 1: CSS classes, 2: Category list.
en: <span class="%1$s">Tagged</span> %2$s
he_IL: <span class="%1$s">עם התגים</span> %2$s

note: translators: 1: CSS classes, 2: Category list.
en: <span class="%1$s">Posted in</span> %2$s
he_IL: <span class="%1$s">פורסם בקטגוריה</span> %2$s

en: % Comments
he_IL: % תגובות

en: 1 Comment
he_IL: תגובה אחת

en: Leave a comment
he_IL: כתיבת תגובה

en: View posts in the Gallery category
he_IL: להציג פוסטים נוספים מהקטגוריה גלריות

en: More Galleries
he_IL: גלריות נוספות

en: View Galleries
he_IL: להציג גלריות אחרות

note: translators: %s: Post title.
en: Permalink to %s
he_IL: קישור קבוע לפוסט %s

note: translators: 1: HTML tag attributes, 2: Image count.
en: This gallery contains <a %1$s>%2$s photo</a>. | This gallery contains <a %1$s>%2$s photos</a>.
he_IL[0]: גלריה זו מכילה <a %1$s>תמונה אחת</a>
he_IL[1]: גלריה זו מכילה <a %1$s>%2$s תמונות</a>

en: Apologies, but no results were found for the requested archive. Perhaps searching will help find a related post.
he_IL: ביקשת להציג פוסטים מהארכיון, אבל אין פוסטים בארכיון שביקשת לראות. אם רצית פוסט מסויים, אפשר לנסות לחפש אותו.

en: Newer posts <span class="meta-nav">&rarr;</span>
he_IL: פוסטים חדשים יותר <span class="meta-nav">&larr;</span>

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older posts
he_IL: <span class="meta-nav">&rarr;</span> פוסטים ישנים יותר

note: translators: %s: Author display name.
en: View all posts by %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>
he_IL: להציג את כל הפוסטים מאת %s&rlm; <span class="meta-nav">&larr;</span>

[ctx: Next post link]
en: &rarr;
he_IL: &larr;

[ctx: Previous post link]
en: &larr;
he_IL: &rarr;

en: Pages:
he_IL: :עמודים

en: Edit
he_IL: עריכה

en: Link to full-size image
he_IL: תמונה בגודל מלא

note: translators: %s: Image dimensions.
en: Full size is %s pixels
he_IL: הגודל המלא הוא %s פיקסלים

note: translators: 1: CSS classes, 2: Date.
en: <span class="%1$s">Published</span> %2$s
he_IL: <span class="%1$s">תאריך</span> %2$s

note: translators: %s: Author display name.
en: <span class="%1$s">By</span> %2$s
he_IL: <span class="%1$s">מאת</span> %2$s

note: translators: %s: Title of parent post.
en: <span class="meta-nav">&larr;</span> %s
he_IL: <span class="meta-nav">&rarr;</span> %s

note: translators: %s: Post title.
en: Return to %s
he_IL: לחזור אל %s

en: Skip to content
he_IL: לדלג לתוכן

note: translators: %s: Page number.
en: Page %s
he_IL: עמוד %s

note: translators: 3: Post permalink, 4: Post title.
en: Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
he_IL: אפשר להגיע ישירות לפוסט זה <a href="%3$s" title="קישור ישיר לפוסט %4$s" rel="bookmark">עם קישור ישיר</a>.

note: translators: 1: Category name, 3: Post permalink, 4: Post title.
en: This entry was posted in %1$s. Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
he_IL: פורסם בקטגוריה %1$s. אפשר להגיע לכאן <a href="%3$s" title="קישור ישיר %4$s" rel="bookmark">עם קישור ישיר</a>.

note: translators: 1: Category name, 2: Tag name, 3: Post permalink, 4: Post title.
en: This entry was posted in %1$s and tagged %2$s. Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
he_IL: פורסם בקטגוריה %1$s, עם התגים %2$s. אפשר להגיע לכאן <a href="%3$s" title="קישור ישיר %4$s" rel="bookmark">עם קישור ישיר</a>.

note: translators: %s: Author display name.
en: View all posts by %s
he_IL: כל הפוסטים מאת %s&rlm;

note: translators: 1: CSS classes, 2: Date, 3: Author display name.
en: <span class="%1$s">Posted on</span> %2$s <span class="meta-sep">by</span> %3$s
he_IL: <span class="%1$s">פורסם בתאריך</span> %2$s <span class="meta-sep">מאת</span> %3$s

en: Fourth Footer Widget Area
he_IL: אזור ווידג'טים שלישי בפוטר

en: Third Footer Widget Area
he_IL: אזור ווידג'טים רביעי בפוטר

en: Second Footer Widget Area
he_IL: אזור ווידג'טים שני בפוטר

en: An optional widget area for your site footer.
he_IL: אזור ווידג'טים אופציונאלי בפוטר.

en: First Footer Widget Area
he_IL: אזור ווידג'טים ראשון בפוטר

en: An optional secondary widget area, displays below the primary widget area in your sidebar.
he_IL: אזור ווידג'טים אופציונאלי שני, מוצג מתחת לאזור הווידג'טים הראשי בסרגל הצדדי.

en: Secondary Widget Area
he_IL: אזור ווידג'טים נוסף מתחת לסרגל הצדדי

en: Add widgets here to appear in your sidebar.
he_IL: הוסיפו ווידג'טים שיוצגו בסרגל הצדדי.

en: Primary Widget Area
he_IL: אזור ווידג'טים ראשי בסרגל הצדדי

en: Pingback:
he_IL: פינגבאק:

en: (Edit)
he_IL: (עריכה)

note: translators: 1: Date, 2: Time.
en: %1$s at %2$s
he_IL: %1$s בשעה %2$s

en: Your comment is awaiting moderation.
he_IL: תגובתך ממתינה לאישור.

note: translators: %s: Author display name.
en: %s <span class="says">says:</span>
he_IL: <span class="says">מאת</span> %s&rlm;:

en: Continue reading <span class="meta-nav">&rarr;</span>
he_IL: להמשיך לקרוא <span class="meta-nav">&larr;</span>

note: translators: Header image description.
en: Sunset
he_IL: שקיעה

note: translators: Header image description.
en: Path
he_IL: נתיב

note: translators: Header image description.
en: Inkwell
he_IL: קסת

note: translators: Header image description.
en: Forest Floor
he_IL: יער

note: translators: Header image description.
en: Fern
he_IL: שרך

note: translators: Header image description.
en: Concave
he_IL: קער

note: translators: Header image description.
en: Cherry Blossoms
he_IL: פריחת הדובדבן

note: translators: Header image description.
en: Berries
he_IL: פירות יער

en: Primary Navigation
he_IL: ניווט ראשי

note: translators: %s: WordPress
en: Proudly powered by %s.
he_IL: פועל על %s.

en: Semantic Personal Publishing Platform
he_IL: מערכת אישית וחופשית לניהול אתרים עצמאיים

en: Comments are closed.
he_IL: סגור לתגובות.

en: Newer Comments <span class="meta-nav">&rarr;</span>
he_IL:  תגובות חדשות יותר <span class="meta-nav">&larr;</span>

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older Comments
he_IL: <span class="meta-nav">&rarr;</span> תגובות ישנות יותר

note: translators: %1$s: The number of comments. %2$s: The post title.
en: %1$s Response to %2$s | %1$s Responses to %2$s
he_IL[0]: תגובה %1$s בנושא %2$s
he_IL[1]: %1$s תגובות בנושא %2$s

en: This post is password protected. Enter the password to view any comments.
he_IL: זהו פוסט מוגן - נדרשת סיסמה כדי לקרוא את התגובות.

note: translators: %s: Category title.
en: Category Archives: %s
he_IL: ארכיון הקטגוריה: %s

note: translators: %s: Author display name.
en: About %s
he_IL: אודות %s

note: translators: %s: Author display name.
en: Author Archives: %s
he_IL: ארכיון פוסטים מאת: %s&rlm;

en: Blog Archives
he_IL: ארכיון הבלוג

note: translators: %s: Date.
en: Yearly Archives: <span>%s</span>
he_IL: ארכיון שנתי: <span>%s</span>

note: translators: %s: Date.
en: Monthly Archives: <span>%s</span>
he_IL: ארכיון חודשי: <span>%s</span>

note: translators: %s: Date.
en: Daily Archives: <span>%s</span>
he_IL: ארכיון יומי: <span>%s</span>

en: Apologies, but the page you requested could not be found. Perhaps searching will help.
he_IL: ביקשת לראות משהו שלא קיים פה. אם רצית פוסט מסויים, אפשר לנסות לחפש אותו.

en: Not Found
he_IL: לא נמצא

note: Author URI of the theme
en: https://wordpress.org/
he_IL: https://he.wordpress.org/

note: Author of the theme
en: the WordPress team
he_IL: צוות וורדפרס

note: Theme URI of the theme
en: https://wordpress.org/themes/twentyten/
he_IL: https://he.wordpress.org/themes/twentyten/
