Themes - Twenty Seventeen - en to he_IL translation catalogue (67 entries)

en: Footer
he_IL: כותרת תחתונה

en: Blog Sidebar
he_IL: סגל צידי באתר

en: Add widgets here to appear in your sidebar on blog posts and archive pages.
he_IL: הוסיפו ווידג׳טים לכאן כדי שיוצגו בסרגל הצידי של פוסטים ועמודי ארכיון באתר.

en: Scroll down to content
he_IL: גלול מטה אל התוכן

[ctx: Theme starter content]
en: Espresso
he_IL: אספרסו

[ctx: Theme starter content]
en: Coffee
he_IL: קפה

[ctx: Theme starter content]
en: Sandwich
he_IL: סנדוויץ'

en: Play background video
he_IL: נגן וידאו ברקע

en: Pause background video
he_IL: עצור וידאו רקע

en: When the two-column layout is assigned, the page title is in one column and content is in the other.
he_IL: כאשר מוגדרת פריסה של שני טורים, כותרת הדף תוצג בטור אחד והתוכן בטור השני.

note: translators: %s: The section ID.
en: Front Page Section %s Placeholder
he_IL: מציין מקום של אזור %s בעמוד הבית

en: Next Post
he_IL: הפוסט הבא

en: Posts
he_IL: פוסטים

en: Categories
he_IL: קטגוריות

note: translators: %s: Post author.
en: by %s
he_IL: מאת %s

en: Two Column
he_IL: שני טורים

en: One Column
he_IL: טור אחד

en: Color Scheme
he_IL: סכימת צבעים

en: Default Header Image
he_IL: תמונת כותרת ברירת מחדל

note: translators: %s: Post date.
en: <span class="screen-reader-text">Posted on</span> %s
he_IL: <span class="screen-reader-text">פורסם ב </span> %s

note: translators: %d: The front page section number.
en: Front Page Section %d Content
he_IL: תוכן של %d אזור דף הבית

en: Light
he_IL: בהיר

en: Tags
he_IL: תגיות

en: Page Layout
he_IL: פריסת עמוד

en: Theme Options
he_IL: אפשרויות תבנית

en: Custom
he_IL: מותאם

en: Please define an SVG icon filename.
he_IL: נא להגדיר שם קובץ SVG.

en: Please define default parameters in the form of an array.
he_IL: נא להגדיר פרמטרים בתצורת מערך.

en: Select pages to feature in each area from the dropdowns. Add an image to a section by setting a featured image in the page editor. Empty sections will not be displayed.
he_IL: בחר דפים שיוצגו בכל אזור בתפריטי הבחירה. הוסף תמונה לאזור על ידי בחירת תמונה ראשית בעורך. אזורים ריקים לא יוצגו.

en: Top Menu
he_IL: תפריט עליון

en: Footer 1
he_IL: פוטר 1

en: Footer 2
he_IL: פוטר 2

en: Reply
he_IL: הגב

en: Add widgets here to appear in your footer.
he_IL: יש להוסיף וידג'טים שיוצגו בפוטר.

[ctx: Libre Franklin font: on or off]
en: on
he_IL: off

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
he_IL: לא נמצאו תוצאות התואמות לחיפוש. יש לנסות שנית עם מילות מפתח חלופיות.

en: Nothing Found
he_IL: דבר לא נמצא

en: Previous
he_IL: קודם

en: Next
he_IL: הבא

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
he_IL: מה שחיפשת לא נמצא. אולי חיפוש יכול לעזור.

[ctx: placeholder]
en: Search &hellip;
he_IL: חיפוש &hellip;

[ctx: submit button]
en: Search
he_IL: חיפוש

en: Previous Post
he_IL: הפוסט הקודם

note: translators: %s: Post editor URL.
en: Ready to publish your first post? <a href="%s">Get started here</a>.
he_IL: מוכנים לפרסם את הפוסט הראשון? <a href="%s">התחילו כאן</a>.

en: Pages:
he_IL: עמודים:

en: Menu
he_IL: תפריט

en: Skip to content
he_IL: דילוג לתוכן

en: Social Links Menu
he_IL: תפריט קישורים חברתיים

en: Comments are closed.
he_IL: סגור לתגובות.

en: Page
he_IL: עמוד

en: Next page
he_IL: עמוד הבא

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
he_IL: העמוד לא נמצא.

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try a search?
he_IL: נראה כי אין כאן כלום. אולי כדאי לנסות את אפשרות החיפוש.

en: Previous page
he_IL: עמוד קודם

en: Dark
he_IL: שחור

note: translators: %s: WordPress
en: Proudly powered by %s
he_IL: פועל על %s

en: Footer Social Links Menu
he_IL: תפריט קישורים חברתיים בתחתית

[ctx: label]
en: Search for:
he_IL: חפש:

note: translators: %s: Post title.
en: Continue reading<span class="screen-reader-text"> "%s"</span>
he_IL: להמשיך לקרוא<span class="screen-reader-text"> %s</span>

en: Collapse child menu
he_IL: הסתר תפריט

en: Expand child menu
he_IL: הצג תפריט

[ctx: comments title]
note: translators: 1: Number of comments, 2: Post title.
en: %1$s Reply to &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s Replies to &ldquo;%2$s&rdquo;
he_IL[0]: תגובה %1$s בנושא &ldquo;%2$s&rdquo;
he_IL[1]: %1$s תגובות בנושא &ldquo;%2$s&rdquo;

[ctx: comments title]
note: translators: %s: Post title.
en: One Reply to &ldquo;%s&rdquo;
he_IL: תגובה אחת בנושא &ldquo;%s&rdquo;

note: translators: %s: The current WordPress version.
en: Twenty Seventeen requires at least WordPress version 4.7. You are running version %s. Please upgrade and try again.
he_IL: דרישת המינימום להפעלת התבנית Twenty Seventeen היא וורדפרס בגרסה 4.7. האתר מפעיל וורדפרס בגרסה %s. יש לשדרג את גרסת וורדפרס ולנסות שנית.

note: translators: Search query.
en: Search Results for: %s
he_IL: תוצאות חיפוש עבור: %s

note: translators: %s: Post title.
en: Edit<span class="screen-reader-text"> "%s"</span>
he_IL: עריכה<span class="screen-reader-text"> "%s"</span>

note: Author URI of the theme
en: https://wordpress.org/
he_IL: https://he.wordpress.org/
