Themes - Twenty Fifteen - en to he_IL translation catalogue (61 entries)

note: Description of the theme
en: Our 2015 default theme is clean, blog-focused, and designed for clarity. Twenty Fifteen's simple, straightforward typography is readable on a wide variety of screen sizes, and suitable for multiple languages. We designed it using a mobile-first approach, meaning your content takes center-stage, regardless of whether your visitors arrive by smartphone, tablet, laptop, or desktop computer.
he_IL: תבנית ברירת המחדל לשנת 2015 היא תבנית נקייה, ממוקדת בבלוגים, ומיועד לבהירות. לערכה טיפוגרפיה פשוטה, מותאמת למגוון רחב של גדלי מסך, ותומכת במספר רב של שפות. היא עוצבה בגישת mobile-first, כלומר התוכן נמצא במרכז הבמה, בין אם המבקרים משתמשים בטלפון חכם, מחשב לוח, מחשב נייד, או מחשב שולחני.

note: translators: %s: Post title.
en: Leave a comment<span class="screen-reader-text"> on %s</span>
he_IL: השאירו תגובה<span class="screen-reader-text"> עבור %s</span>

en: Previous post:
he_IL: הפוסט הקודם:

en: Previous
he_IL: קודם

en: Next post:
he_IL: הפוסט הבא:

en: Next
he_IL: לשלב הבא

note: translators: %s: Search query.
en: Search Results for: %s
he_IL: תוצאות חיפוש: %s

[ctx: Used before full size attachment link.]
en: Full size
he_IL: מסך מלא

[ctx: Used before tag names.]
en: Tags
he_IL: תגיות

[ctx: Used before category names.]
en: Categories
he_IL: קטגוריות

[ctx: Used before post author name.]
en: Author
he_IL: מחבר

[ctx: Used before publish date.]
en: Posted on
he_IL: פורסם בתאריך

[ctx: Used before post format.]
en: Format
he_IL: פורמט

en: Featured
he_IL: פוסט נבחר

en: Newer Comments
he_IL: תגובות חדשות

en: Older Comments
he_IL: תגובות ישנות

en: Comment navigation
he_IL: ניווט בתגובות

en: Blue
he_IL: כחול

en: Purple
he_IL: סגול

en: Pink
he_IL: ורוד

en: Yellow
he_IL: צהוב

en: Dark
he_IL: צבעים כהים

en: Default
he_IL: ברירת מחדל

en: Header and Sidebar Background Color
he_IL: צבע רקע של התפריט העליון והתפריט הצדדי

en: Applied to the header on small screens and the sidebar on wide screens.
he_IL: חל על התפריט העליונה במסכים קטנים, והתפריט הצדדי במסכים רחבים.

en: Header and Sidebar Text Color
he_IL: צבע טקסט של התפריט העליון והתפריט הצדדי

en: Base Color Scheme
he_IL: צבע בסיס

note: translators: %s: WordPress version.
en: Twenty Fifteen requires at least WordPress version 4.1. You are running version %s. Please upgrade and try again.
he_IL: דרישת המינימום להפעלת התבנית Twenty Thirteen היא וורדפרס בגרסה 4.1. האתר מפעיל וורדפרס בגרסה %s. יש לשדרג את גרסת וורדפרס ולנסות שנית.

[ctx: Parent post link]
en: <span class="meta-nav">Published in</span><span class="post-title">%title</span>
he_IL: <span class="meta-nav">פורסם ב</span><span class="post-title">%title</span>

en: Next Image
he_IL: תמונה הבאה

en: Previous Image
he_IL: תמונה קודמת

en: Menu and widgets
he_IL: תפריטים ווידג'טים

en: Skip to content
he_IL: לדלג לתוכן

en: collapse child menu
he_IL: הסתר תפריט

en: expand child menu
he_IL: הצג תפריט

[ctx: Noto Serif font: on or off]
en: on
he_IL: off

[ctx: Noto Sans font: on or off]
en: on
he_IL: off

en: Add widgets here to appear in your sidebar.
he_IL: הוסיפו ווידג'טים שיוצגו בסרגל הצדדי.

en: Widget Area
he_IL: אזור ווידג'טים

en: Social Links Menu
he_IL: תפריט קישורים חברתיים

en: Primary Menu
he_IL: תפריט ראשי

note: translators: %s: WordPress
en: Proudly powered by %s
he_IL: פועל על %s

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
he_IL: נראה שלא הצלחנו למצוא את מה שחיפשת. ייתכן שביצוע חיפוש יסייע.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
he_IL: לא נמצאו תוצאות התואמות לביטוי החיפוש, ניתן לנסות שוב עם ביטויים אחרים.

note: translators: %s: Post editor URL.
en: Ready to publish your first post? <a href="%s">Get started here</a>.
he_IL: מוכן לפרסם את הפוסט הראשון שלך? <a href="%s">התחל כאן</a>.

en: Nothing Found
he_IL: לא נמצא

en: Edit
he_IL: עריכה

en: Pages:
he_IL: :עמודים

note: translators: %s: Post title.
en: Continue reading %s
he_IL: להמשיך לקרוא %s

en: Comments are closed.
he_IL: סגור לתגובות.

[ctx: comments title]
note: translators: 1: Number of comments, 2: Post title.
en: %1$s thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
he_IL[0]: תגובה %1$s בנושא &ldquo;%2$s&rdquo;
he_IL[1]: %1$s תגובות בנושא &ldquo;%2$s&rdquo;

note: translators: %s: Author display name.
en: View all posts by %s
he_IL: כל הפוסטים מאת %s&rlm;

en: Published by
he_IL: מאת

en: Page
he_IL: עמוד

en: Next page
he_IL: העמוד הבא

en: Previous page
he_IL: העמוד הקודם

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try a search?
he_IL: נראה שלא נמצא כלום במיקום הזה. אולי תנסו לחפש?

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
he_IL: העמוד המבוקש לא נמצא.

note: Author of the theme
en: the WordPress team
he_IL: צוות וורדפרס

note: Theme URI of the theme
en: https://wordpress.org/themes/twentyfifteen/
he_IL: https://he.wordpress.org/themes/twentyfifteen/

note: Author URI of the theme
en: https://wordpress.org/
he_IL: https://he.wordpress.org/
