Plugins - WordPress Importer - Stable (latest release) - en to ro translation catalogue (50 entries)

en: The uploaded file could not be moved
ro: Fișierul încărcat nu a putut fi mutat

en: Sorry, this file type is not permitted for security reasons.
ro: Regret, acest tip de fișier nu este permis din motive de securitate.

en: Downloaded file has incorrect size
ro: Fișierul descărcat are o dimensiune incorectă

note: translators: 1: The HTTP error message. 2: The HTTP error code.
en: Remote server returned the following unexpected result: %1$s (%2$s)
ro: Serverul de la distanță a returnat următorul rezultat neașteptat: %1$s (%2$s)

note: translators: 1: The WordPress error message. 2: The WordPress error code.
en: Request failed due to an error: %1$s (%2$s)
ro: Cererea a eșuat din cauza unei erori: %1$s (%2$s)

en: Could not create temporary file.
ro: Nu am putut să creez fișierul temporar.

en: To make it simpler for you to edit and save the imported content, you may want to reassign the author of the imported item to an existing user of this site, such as your primary administrator account.
ro: Pentru a simplifica modificarea și salvarea conținutului importat, poate vrei să reatribui autorul elementului importat unui utilizator existent pe acest site, cum ar fi contul tău principal de administrator.

note: Description of the plugin
en: Import posts, pages, comments, custom fields, categories, tags and more from a WordPress export file.
ro: Importul articolelor, paginilor, comentariilor, cîmpurilor particularizate, etichetelor și multor altora dintr-un fișier de export WordPress.

note: Plugin Name of the plugin
en: WordPress Importer
ro: Importer WordPress

en: Import <strong>posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags</strong> from a WordPress export file.
ro: Import <strong>articole, pagini, comentarii, câmpuri personalizate, categorii și etichete</strong> dintr-un fișier de export WordPress.

en: Choose a WXR (.xml) file to upload, then click Upload file and import.
ro: Alege un fișier WXR (.xml) pentru a-l încărca, apoi dă clic pe Încarcă fișierul și importă.

en: Howdy! Upload your WordPress eXtended RSS (WXR) file and we&#8217;ll import the posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags into this site.
ro: Salut! Încarcă fișierul WordPress eXtended RSS (WXR) și vom importa articole, pagini, comentarii, câmpuri personalizate, categorii și etichete în acest site.

en: A new version of this importer is available. Please update to version %s to ensure compatibility with newer export files.
ro: Este disponibilă o versiune nouă a acestui importator. Te rog actualizează la versiunea %s pentru a asigura compatibilitatea cu fișierele de export mai noi.

en: Import WordPress
ro: Importă WordPress

en: Remote file is too large, limit is %s
ro: Fișierul de la distanță e prea mare, limita este %s

en: Zero size file downloaded
ro: A fost descărcat un fișier fără dimensiune

en: Remote server did not respond
ro: Serverul de la distanță nu a răspuns

en: Invalid file type
ro: Tipul de fișier nu este valid

en: Fetching attachments is not enabled
ro: Aducerea atașamentelor nu este activată

en: Menu item skipped due to invalid menu slug: %s
ro: Am omis elementul de meniu deoarece descriptorul meniului este invalid: %s

en: Menu item skipped due to missing menu slug
ro: Am omis elementul de meniu deoarece lipsește descriptorul meniului

en: Failed to import %1$s &#8220;%2$s&#8221;
ro: Importul %1$s &#8222;%2$s&#8221; a eșuat

en: %1$s &#8220;%2$s&#8221; already exists.
ro: %1$s &#8222;%2$s&#8221; deja există.

en: Failed to import &#8220;%1$s&#8221;: Invalid post type %2$s
ro: Importul &#8222;%1$s&#8221; a eșuat: tipul de articol %2$s nu este valid

en: Failed to import %1$s %2$s
ro: Importul %1$s %2$s a eșuat

en: Failed to import post tag %s
ro: Am eșuat în importul etichetei de articol %s

en: Failed to import category %s
ro: Am eșuat în importul categoriei %s

en: Failed to create new user for %s. Their posts will be attributed to the current user.
ro: Crearea unui utilizator nou pentru %s a eșuat. Articolele lui vor fi atribuite utilizatorului curent.

en: - Select -
ro: - Selectează -

en: or assign posts to an existing user:
ro: sau atribuie articolele unui utilizator existent:

en: assign posts to an existing user:
ro: atribuie articolele unui utilizator existent:

en: as a new user:
ro: ca utilizator nou:

en: or create new user with login name:
ro: sau creează un utilizator nou cu numele de autentificare:

en: Import author:
ro: Import autor:

en: Submit
ro: Trimite

en: Download and import file attachments
ro: Descarc și import fișiere atașament

en: Import Attachments
ro: Import atașamente

en: If a new user is created by WordPress, a new password will be randomly generated and the new user&#8217;s role will be set as %s. Manually changing the new user&#8217;s details will be necessary.
ro: Dacă este creat un utilizator nou de WordPress, o nouă parolă va fi generată aleatoriu și rolul noului utilizator va fi setat ca %s. Va fi necesară modificarea manuală a detaliilor noului utilizator.

en: Assign Authors
ro: Atribuie autori

en: Failed to import author %s. Their posts will be attributed to the current user.
ro: Am eșuat în importul autorului %s. Articolele sale vor fi atribuite utilizatorului curent.

en: This WXR file (version %s) may not be supported by this version of the importer. Please consider updating.
ro: Acest fișier WXR (versiunea %s) ar putea să nu fie recunoscut de această versiune de importer. Te rog să ai în vedere o actualizare.

en: The export file could not be found at <code>%s</code>. It is likely that this was caused by a permissions problem.
ro: Fișierul de export nu a fost găsit la <code>%s</code>. Este posibil ca acest lucru să fi fost cauzat de o problemă cu permisiile.

en: Remember to update the passwords and roles of imported users.
ro: Nu uita să actualizezi parolele și rolurile utilizatorilor importați.

en: Have fun!
ro: Distracție faină!

en: All done.
ro: Am terminat totul.

en: The file does not exist, please try again.
ro: Fișierul nu există, te rog încearcă din nou.

en: Sorry, there has been an error.
ro: Regret, a apărut o eroare.

en: This does not appear to be a WXR file, missing/invalid WXR version number
ro: Acesta nu pare a fi un fișier WXR, lipsește numărul versiunii WXR sau este invalid

en: Details are shown above. The importer will now try again with a different parser...
ro: Detaliile sunt arătate mai sus. Acum importatorul va încerca din nou cu un alt interpretor...

en: There was an error when reading this WXR file
ro: A fost o eroare în timpul citirii acestui fișier WXR
