Plugins - PHP Compatibility Checker - Stable (latest release) - en to ro translation catalogue (36 entries)

en: close
ro: închide

en: Message:
ro: Mesaj:

en: Response status:
ro: Stare răspuns:

en: Click on PHP Version to see errors and warnings
ro: Dă clic pe versiunea PHP ca să vezi erorile și avertizările

en: Now scanning:
ro: Acum scanez:

en: Looks like you are using a development version of <strong>PHP Compatibility Checker</strong>. Please run <code>make build</code> to build assets.
ro: Se pare că folosești o versiune pentru dezvoltare a <strong>PHP Compatibility Checker</strong>. Rulează <code>make build</code> pentru a construi resurse.

note: Description of the plugin
en: The WP Engine PHP Compatibility Checker can be used by any WordPress website on any web host to check PHP version compatibility.
ro: WP Engine PHP Compatibility Checker poate fi folosit pentru a verifica compatibilitatea cu versiunea PHP pe orice site web WordPress și pe orice serviciu de găzduire.

en: Start Scan
ro: Începe scanarea

en: Submit to Codeable
ro: Trimite la Codeable

en: Automatically submit this error report to Codeable to get a quick quote from their vetted WordPress developers.
ro: Trimite automat acest raport de erori la Codable pentru a obține o ofertă rapidă de la dezvoltatorii lor WordPress verificați.

en: Get PHP 8 ready with Codeable
ro: Cu Codeable, ai PHP 8 gata pregătit

en: Find a WP Engine Partner
ro: Găsește un partener WP Engine

en: Our agency partners can help make your site PHP 8 compatible.
ro: Partenerii agenției noastre te pot ajuta să-ți faci site-ul compatibil cu PHP 8.

en: Get help from WP Engine partners
ro: Primești ajutor de la partenerii WP Engine

en: Need help making this site PHP 8 compatible?
ro: Ai nevoie de ajutor pentru a face acest site compatibil cu PHP 8?

en: Click here to upgrade to PHP 7
ro: Dă clic aici pentru a actualiza la PHP 7

en: Already a WP Engine customer?
ro: Ești deja un client WP Engine?

en: Get PHP 7 Hosting
ro: Ia găzduirea cu PHP 7

en: Upgrade to PHP 7 for free
ro: Actualizează gratuit la PHP 7

en: Speed up your site and improve your conversion opportunities by upgrading to PHP 7 on the WP Engine platform.
ro: Îți accelerezi site-ul și îmbunătățești oportunitățile de conversie prin actualizarea la PHP 7 pe platforma WP Engine.

en: Make your site 2x faster with PHP 7 WordPress hosting
ro: Îți faci site-ul de 2 ori mai rapid prin folosirea PHP 7 pe găzduirea WordPress

en: Make your site 2x faster by upgrading to PHP 7
ro: Actualizând la PHP 7 îți faci site-ul de 2 ori mai rapid

en: This tool does not execute your theme or plugin code, so it cannot detect runtime compatibility issues.
ro: Acest instrument nu execută codul temelor sau modulelor tale, deci nu poate detecta probleme de compatibilitate în timpul rulării.

en: Limitations &amp; Caveats
ro: Limitări și avertismente

en: View results as raw text
ro: Vezi rezultatele ca text brut

en: Clear results
ro: Șterge rezultatele

en: Download Report
ro: Descarcă raportul

en: Scan Results for PHP Compatibility
ro: Rezultatele scanării pentru compatibilitatea cu PHP

en: Scan all plugins and themes
ro: Scanează toate modulele și temele

en: Only scan active plugins and theme
ro: Scanează numai modulele și temele active

en: Plugin / Theme Status
ro: Stare module/teme

en: Scan Options
ro: Opțiuni scanare

en: This tool will lint your theme and plugin code on this site and provide you a report of compatibility issues. These issues are categorized into errors and warnings and will list the file and line number of the offending code, as well as the info about why that line of code is incompatible with the chosen version of PHP. This tool will also suggest updates to themes and plugins, as a new version may offer compatible code.
ro: Acest instrument va analiza codul temelor și modulelor tale de pe acest site și îți va oferi un raport despre problemele de compatibilitate. Aceste probleme sunt clasificate în erori și avertizări, iar modulul va afișa fișierul și numărul liniei de cod necorespunzător, precum și informațiile despre motivul pentru care linia de cod este incompatibilă cu versiunea de PHP selectată. De asemenea, instrumentul va sugera actualizări pentru teme și module, deoarece o versiune mai nouă poate oferi un cod compatibil.

en: The PHP Compatibility Checker can be used on any WordPress website on any web host.
ro: PHP Compatibility Checker poate fi folosit pentru toate site-urile web WordPress pe orice gazdă web.

en: PHP Compatibility
ro: Compatibilitate PHP

en: Scan site
ro: Scanează site-ul
