Plugins - Jetpack Social - Stable (latest release) - en to ro translation catalogue (380 entries)

en: %s is not a valid command.
ro: %s nu este o comandă validă.

en: %s must be a non-negative integer.
ro: %s trebuie să fie un număr întreg pozitiv.

en: %s must be a string.
ro: %s trebuie să fie un șir.

en: (no title)
ro: (fără titlu)

en: <a class="button" href="%1$s" target="%2$s">Create a Facebook page</a> to get started.
ro: Pentru a începe, <a class="button" href="%1$s" target="%2$s">creează o pagină Facebook</a>.

en: <a href='%s' target='_blank' rel='noopener noreferrer'>Learn more</a> about the connection owner and what will break if you do not have one.
ro: <a href='%s' target='_blank' rel='noopener noreferrer'>Află mai multe</a> despre proprietarul conexiunii și ce nu va funcționa dacă nu există unul.

en: <p>It’s essential to regenerate Critical CSS to optimize your site speed whenever your HTML or CSS structure changes. Being on top of this can be tedious and time-consuming.</p>
    								 <p>Boost’s cloud service can automatically detect when your site needs the Critical CSS regenerated, and perform this function behind the scenes without requiring you to monitor it manually.</p>
ro: <p>Este esențial să regenerezi CSS-ul critic ca să optimizezi viteza site-ului ori de câte ori se schimbă structura HTML sau CSS. Această acțiune poate fi obositoare, plictisitoare și să-ți ia mult timp.</p>
    								 <p>Serviciul cloud oferit de Boost poate să detecteze automat când site-ul tău are nevoie de regenerarea de CSS critic și poate să execute această acțiune în culise, fără a fi necesar să o monitorizezi manual.</p>

en: <p>Paid customers get dedicated email support from our world-class Happiness Engineers to help with any issue.</p>
    						 <p>All other questions are handled by our team as quickly as we are able to go through the WordPress support forum.</p>
ro: <p>Clienții care plătesc au suport dedicat prin email asigurat de inginerii noștri de fericire care îi ajută să rezolve orice problemă.</p>
    						 <p>Toate celelalte întrebări sunt gestionate de echipa noastră cât mai rapid posibil prin forumul pentru suport WordPress.</p>

en: <p>To enhance the speed of your site, with this plan you will need to optimize CSS by using the Manual Critical CSS generation feature whenever you:</p>
    								<ul>
    									<li>Make theme changes.</li>
    									<li>Write a new post/page.</li>
    									<li>Edit a post/page.</li>
    									<li>Activate, deactivate, or update plugins that impact your site layout or HTML structure.</li>
    									<li>Change settings of plugins that impact your site layout or HTML structure.</li>
    									<li>Upgrade your WordPress version if the new release includes core CSS changes.</li>
    								</ul>
ro: <p>Pentru a mări viteza site-ului, cu acest plan trebuie să optimizezi CSS-ul folosind funcționalitatea Generare manuală CSS critic ori de câte ori:</p>
    								<ul>
    									<li>Faci modificări în temă.</li>
    									<li>Scrii un articol nou sau o pagină nouă.</li>
    									<li>Editezi un articol sau o pagină.</li>
    									<li>Activezi, dezactivezi sau actualizezi module care au impact asupra aranjamentului site-ului sau structurii HTML.</li>
    									<li>Modifici setările modulelor care au impact asupra aranjamentului site-ului sau structurii HTML.</li>
    									<li>Actualizezi versiunea WordPress dacă noua versiune include modificări la CSS-ul nucleului</li>
    								</ul>

en: A non-empty nonce must be supplied.
ro: Trebuie furnizat un nunic care nu este gol.

en: Access to scan on Cloud
ro: Acces la scanare în cloud

en: Activate
ro: Activează

en: Activated
ro: Activată

en: Activating
ro: Activez

en: Activation failed. Plugin is not installed
ro: Activarea a eșuat. Modulul nu este instalat

en: All of your contacts in one place. Build better relationships with your customers and clients.
ro: Ai toate contactele într-un singur loc. Construiești relații mai bune cu clienții tăi.

en: Alphanumeric identifier for the Jetpack Social service
ro: Identificator alfanumeric pentru serviciul Jetpack Social

en: An administrator for this blog must set up the Jetpack connection.
ro: Un administrator de pe acest blog trebuie să configureze conexiunea la Jetpack.

en: An administrator of this site can take Jetpack out of Safe Mode.
ro: Un administrator al acestui site poate scoate Jetpack din modul în siguranță.

en: An invalid request was made. This normally means that something intercepted or corrupted the request from your server to the Jetpack Server. Try again and see if it works this time.
ro: A fost făcută o cerere invalidă. Asta înseamnă în mod normal că cineva a interceptat sau alterat cererea de la serverul tău la cel al Jetpack. Încearcă din nou să vezi dacă de data asta merge.

en: An unknown error occurred during installation
ro: A apărut o eroare necunoscută în timpul instalării

en: Anti-Spam
ro: Anti-spam

[ctx: Anti-Spam Product Feature]
en: Advanced stats
ro: Statistici avansate

[ctx: Anti-Spam Product Feature]
en: Block spam without CAPTCHAs
ro: Blochează spamul fără CAPTCHA

[ctx: Anti-Spam Product Feature]
en: Comment and form spam protection
ro: Protecție împotriva spamului din comentarii și formulare

en: Array of external connection IDs to skip sharing.
ro: Tablou cu ID-uri de conexiuni externe care să fie omise la partajare.

en: Artificial intelligence chatbot
ro: Chatbot pentru inteligență artificială

en: As always, feel free to <a href="%s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">contact our support team</a> if you have any questions.
ro: Ca de obicei, dacă ai vreo întrebare, nu ezita să <a href="%s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">contactezi echipa noastră de suport</a>.

en: Automatic Critical CSS regeneration
ro: Regenerare automată CSS critic

en: Automatic protection and rule updates
ro: Protecție automată și actualizări ale regulilor

en: Automatic scanning and one-click fixes keep your site one step ahead of security threats and malware.
ro: Scanarea automată și corecțiile cu un singur clic îți fac site-ul să fie pregătit dinainte pentru amenințări de securitate și malware.

en: Automatically updated
ro: Actualizat automat

en: Automattic - Jetpack Social team
ro: Automattic - echipa Jetpack Social

[ctx: Backup Product Disclaimer]
en: * Subject to your usage and storage limit.
ro: * Depinde de limita de utilizare și stocare.

[ctx: Backup Product Disclaimer]
en: Learn more
ro: Află mai multe

[ctx: Backup Product Feature]
en: 10GB of backup storage
ro: 10 Go de stocare pentru copii de siguranță

[ctx: Backup Product Feature]
en: 30-day archive & activity log*
ro: Arhivă cu ultimele 30 de zile și jurnal de activități*

[ctx: Backup Product Feature]
en: One-click restores
ro: Restaurări cu un singur clic

[ctx: Backup Product Feature]
en: Real-time cloud backups
ro: Copii de siguranță în cloud în timp real

en: Basic tools for a successful site
ro: Instrumente de bază pentru un site de succes

en: Blog is already registered
ro: Blogul este deja înregistrat

en: Brute force protection
ro: Protecție împotriva atacurilor cu forță-brută

en: Cannot parse URL %s
ro: Nu pot interpreta URL-ul %s

en: Check items against database
ro: Verifică elementele în baza de date

en: Check plugin and theme version status
ro: Verifică starea versiunii modulului și a temei

en: Check your site performance
ro: Verifică cât de performant este site-ul tău

en: Column mappings
ro: Mapări de coloane

en: Comma seperated list of additional fields that should be included in status.
ro: Lista cu câmpurile suplimentare, separate cu virgulă, care ar trebui incluse în stare.

en: Comment IDs to include in Full Sync
ro: ID-uri comentarii de inclus în Sincronizare completă

en: Comprehensive site security, including VaultPress Backup, Scan, and Akismet Anti-spam.
ro: Securitate comprehensivă pentru site-ul tău, inclusiv copii de siguranță VaultPress, Scanare și Akismet Anti-spam.

en: Confirm Safe Mode
ro: Confirmă mod de siguranță

en: Connect and share your posts on %s
ro: Conectează-te și partajează-ți articolele pe %s

en: Connect social media services to automatically share new posts.
ro: Conectează serviciile de media socială pentru a partaja automat articole noi.

en: Connect to
ro: Conectare la

en: Connect to WordPress.com
ro: Conectare la WordPress.com

en: Connect with your people
ro: Conectează-te cu cititorii tăi

en: Could not confirm migration.
ro: Nu am putut să confirm migrarea.

en: Could not confirm new owner.
ro: Nu am putut să confirm noul proprietar.

en: Could not confirm safe mode.
ro: Nu am putut să confirm modul în siguranță.

en: Could not delete sync error option.
ro: Nu am putut să șterg opțiunea pentru eroare la sincronizare.

en: Could not set this license key. Please try again.
ro: Nu am putut să setez această cheie de licență. Te rog încearcă din nou.

en: Custom Message:
ro: Mesaj personalizat:

en: Daily automated scans
ro: Scanări automate, zilnic

en: Daily automatic scans
ro: Scanări automate, zilnic

en: Data Modules that should be included in Full Sync
ro: Extensii de date care ar trebui incluse în Sincronizare completă

en: Dedicated email support
ro: Suport dedicat prin email

en: Defer non-essential JavaScript
ro: Amână JavaScript-ul neesențial

en: Deliver images from Jetpack's Content Delivery Network. Automatically resizes your images to an appropriate size, converts them to modern efficient formats like WebP, and serves them from a worldwide network of servers.
ro: Livrarea imaginilor prin rețeaua pentru livrarea conținutului oferită de Jetpack. Redimensionează automat imaginile la dimensiuni potrivite, le convertește în formate moderne și eficiente (cum ar fi WebP) și le servește printr-o rețea globală de servere.

en: Discover and fix images with a suboptimal resolution, aspect ratio, or file size, improving user experience and page speed.
ro: Descoperi și corectezi imaginile care nu au o rezoluție, un raport de aspect sau dimensiuni optime, îmbunătățind astfel experiența utilizatorilor și viteza paginilor.

en: Display name of the connected account
ro: Numele de afișat al contului conectat

en: Do we want the checksum or object ids.
ro: Vrem suma de verificare sau ID-urile obiectelor.

en: Domain `%1$s` just failed is_usable_domain check as it is a subdomain of WordPress.com.
ro: Domeniul „%1$s” tocmai a eșuat la verificarea is_usable_domain deoarece este un subdomeniu al WordPress.com.

en: Domain `%1$s` just failed is_usable_domain check as it is empty.
ro: Domeniul „%1$s” tocmai a eșuat verificării is_usable_domain deoarece este gol.

en: Domain `%1$s` just failed is_usable_domain check as it is in the forbidden array.
ro: Domeniul `%1$s` tocmai a eșuat verificării is_usable_domain deoarece este în tabloul de interzise.

en: Domain `%1$s` just failed is_usable_domain check as it uses an invalid top level domain.
ro: Domeniul `%1$s` tocmai a eșuat verificării is_usable_domain deoarece folosește un domeniu de nivel top invalid.

en: Easy to navigate and use
ro: Navigare facilă și ușor de utilizat

en: Edit
ro: Editează

en: Enable improvements in one click
ro: Activezi îmbunătățirile cu un singur clic

en: End ID for the histogram
ro: ID de încheiere pentru histogramă

en: Enhance your site with dozens of other features
ro: Îți îmbunătățești site-ul cu alte zeci de funcționalități

en: Error Details: %s
ro: Detalii eroare: %s

en: Error Details: Jetpack ID begins with a numeral. Do not publicly post this error message! %s
ro: Detalii eroare: ID-ul Jetpack începe cu o cifră. Nu face public acest mesaj de eroare! %s

en: Error Details: Jetpack ID is empty. Do not publicly post this error message! %s
ro: Detalii eroare: ID-ul Jetpack este gol. Nu face public acest mesaj de eroare! %s

en: Error Details: Jetpack ID is not a scalar. Do not publicly post this error message! %s
ro: Detalii eroare: ID Jetpack nu este o mărime scalară. Nu face public acest mesaj de eroare! %s

en: Error activating Jetpack module
ro: Eroare la activarea extensiei Jetpack

en: Error activating Jetpack plugin
ro: Eroare la activarea modulului Jetpack

en: Error code: %s
ro: Cod eroare: %s

en: Essential security tools: real-time backups and comment spam protection.
ro: Instrumente de securitate esențiale: copii de siguranță în timp real și protecție împotriva spamului din comentarii.

en: Every %d minutes
ro: La fiecare %d minute

en: Every Jetpack site needs at least one connected admin for the features to work properly. Please connect to your WordPress.com account via the button below. Once you connect, you may refresh this page to see an option to change the connection owner.
ro: Pentru ca funcționalitățile să lucreze cum trebuie, fiecare site Jetpack are nevoie de cel puțin un administrator conectat. Te rog conectează-te la contul tău WordPress.com cu ajutorul butonului de mai jos. După ce te-ai conectat, poți reîmprospăta această pagină pentru a vedea o opțiune cu ajutorul căreia să schimbi proprietarul conexiunii.

en: Every minute
ro: În fiecare minut

en: Experimental tool to add AI to your editor
ro: Instrument experimental ca să adaugi AI în editor

en: Extras
ro: Suplimentar

en: Facebook supports Jetpack Social connections to Facebook Pages, but not to Facebook Profiles. <a href="%s">Learn More about Jetpack Social for Facebook</a>
ro: Facebook acceptă conexiunile Jetpack Social numai la paginile Facebook, nu și la profilurile Facebook. <a href="%s">Află mai multe despre Jetpack Social pentru Facebook</a>

en: Failed to attach your Jetpack license(s). Please try reconnecting Jetpack.
ro: Atașarea licenței (licențelor) Jetpack a eșuat. Te rog încearcă să reconectezi Jetpack.

en: Failed to disconnect the site as it appears already disconnected.
ro: Deconectarea site-ului e eșuat, el pare deja deconectat.

en: Failed to fetch user token from WordPress.com.
ro: Aducerea tokenului utilizatorului din WordPress.com a eșuat.

en: Failed to update the review_request_dismiss
ro: Actualizarea review_request_dismiss a eșuat

en: Fix Jetpack's Connection
ro: Corectează conexiunea Jetpack

en: Fully integrated with WordPress & WooCommerce
ro: Integrat în totalitate cu WordPress și WooCommerce

en: Generate text, tables, lists, and forms
ro: Generezi text, tabele, liste și formulare

en: Get feedback about your post
ro: Primești impresii despre articolul tău

en: Get notifications if your site goes offline
ro: Primești notificări dacă site-ul tău este offline

en: Go to Sharing settings
ro: Mergi la setări Partajare

en: Help them find what they need
ro: Ajută-i să găsească ceea ce au nevoie

en: Help your site visitors find answers instantly so they keep reading and buying. Great for sites with a lot of content.
ro: Îți ajuți vizitatorii să găsească răspunsuri imediat, deci vor citi mai mult și vor cumpăra în continuare. Este excelent pentru site-urile cu mult conținut.

en: High quality, ad-free video
ro: Videouri de înaltă calitate, fără reclame

en: High-quality, ad-free video built specifically for WordPress.
ro: Player video de înaltă calitate și fără reclame, creat special pentru WordPress.

en: If text fields should be converted to latin1 in checksum calculation.
ro: Dacă câmpurile text ar trebui să fie convertite în latin-1 la calculul sumei de verificare.

en: If this is a separate and new website, or the new home of <a href="%1$s">%2$s</a>, we recommend turning Safe Mode off, and re-establishing your connection to WordPress.com.
ro: Dacă acesta este un site separat și nou sau este noua adresă a <a href="%1$s">%2$s</a>, recomandăm să dezactivezi Mod în siguranță și să restabilești conexiunea la WordPress.com.

en: If you don't have a WordPress.com account yet, you can sign up for free in just a few seconds.
ro: Dacă încă nu ai un cont WordPress.com, poți să te înregistrezi gratis în doar câteva secunde.

en: Image CDN
ro: CDN pentru imagini

en: Image guide
ro: Ghid pentru imagini

en: Important notice about your Jetpack connection:
ro: Observație importantă despre conexiunea Jetpack:

en: Improve page loading speed by only loading images when they are required.
ro: Îmbunătățește viteza de încărcare a paginilor prin încărcarea imaginilor numai când ele sunt cerute.

en: Indicates from what plugin the request is coming from
ro: Indică modulul de la care vine cererea

en: Indicates where the registration action was triggered for tracking/segmentation purposes
ro: Indică unde a fost declanșată acțiunea de înregistrare în scopul de urmărire/fragmentare

en: Infinitely customizable with integrations and extensions
ro: Personalizabil în totalitate, cu integrări și extensii

en: Instant access to upcoming features
ro: Ai acces imediat la funcționalitățile viitoare

en: Instant search and indexing
ro: Căutare și indexare instantanee

en: Invalid Registration State
ro: Starea înregistrării nu este validă

en: Invalid blog token
ro: Tokenul pentru blog nu este valid

en: Invalid token for user %d
ro: Tokenul pentru utilizatorul %d nu este valid

en: Invalid user id is provided
ro: Ai furnizat un ID utilizator care nu este valid

en: Invalid user identifier.
ro: Identificatorul pentru utilizator nu este valid.

en: Invalid user token is provided
ro: Ai furnizat un token invalid pentru utilizator

en: Is %1$s the new home of %2$s?
ro: Este %1$s prima nouă pagină a %2$s?

en: Is connection owner
ro: Este proprietarul conexiunii

en: Is the publicize module enabled?
ro: Extensia Publicitate este activată?

en: Is this website a temporary duplicate of <a href="%1$s">%2$s</a> for the purposes of testing, staging or development? If so, we recommend keeping it in Safe Mode.
ro: Acest site este un duplicat temporar al <a href="%1$s">%2$s</a> cu scopul de testare, pregătire sau dezvoltare? Dacă este așa, recomandăm să îl păstrezi în Mod în siguranță.

en: Jetpack AI
ro: AI Jetpack

en: Jetpack AI Assistant brings the power of AI right into your WordPress editor, letting your content creation soar to new heights.
ro: Asistentul Jetpack AI aduce puterea inteligenței artificiale (AI) direct în editorul tău WordPress și îți permite să creezi conținut nou și relevant.

en: Jetpack Boost gives your site the same performance advantages as the world’s leading websites, no developer required.
ro: Jetpack Boost îi oferă site-ului tău aceleași avantaje privind performanța ca și cele mai bune site-uri web din lume, fără să apelezi la un dezvoltator.

en: Jetpack Extras
ro: Avantaje Jetpack

en: Jetpack Plugin Version
ro: Versiunea modulului Jetpack

en: Jetpack Safe Mode
ro: Mod de siguranță Jetpack

en: Jetpack Scan
ro: Scanare Jetpack

en: Jetpack Search
ro: Căutare Jetpack

en: Jetpack Social Settings
ro: Setări Jetpack Social

en: Jetpack Stats
ro: Statistici Jetpack

en: Jetpack VaultPress Backup
ro: Copii de siguranță Jetpack VaultPress

en: Jetpack doesn't have a connected owner.
ro: Jetpack nu are un proprietar conectat.

en: Jetpack experienced an issue trying to save options (cannot_save_secrets). We suggest that you contact your hosting provider, and ask them for help checking that the options table is writable on your site.
ro: Jetpack a întâmpinat o problemă la încercarea de salvare a opțiunilor (cannot_save_secrets). Îți sugerăm să contactezi serviciul tău de găzduire și să ceri ajutor pentru a verifica dacă tabelul cu opțiuni poate fi scris pe site-ul tău.

en: Jetpack has been placed into <a href="%1$s">Safe mode</a> because we noticed this is an exact copy of <a href="%2$s">%3$s</a>.
ro: Jetpack a fost plasat în <a href="%1$s">modul de siguranță</a> deoarece am observat că este o copie exactă a <a href="%2$s">%3$s</a>.

en: Jetpack has been placed into Safe Mode. Learn more about <a href="%1$s">Safe Mode</a>.
ro: Jetpack a fost plasat în modul de siguranță. Află mai mult despre <a href="%1$s">modul de siguranță</a>.

en: Jetpack is already connected.
ro: Jetpack este deja conectat.

en: Jetpack is not connected. Please connect Jetpack by visiting <a href='%s'>Settings</a>.
ro: Jetpack nu este conectat. Te rog conectează Jetpack din <a href='%s'>Setări</a>.

[ctx: Jetpack product name]
en: Security
ro: Securitate

en: Last heartbeat sent at: %s
ro: Ultimul puls a fost trimis pe: %s

en: Lazy image loading
ro: Imagini încărcate lent

en: License attach request failed.
ro: Cererea de atașare a licenței a eșuat.

en: Line by line malware scanning
ro: Scanare malware rând cu rând

en: Link account with WordPress.com
ro: Leagă contul cu WordPress.com

en: Manage billing and create invoices
ro: Administrezi facturarea și emiți facturi

en: Manage unlimited contacts
ro: Administrezi un număr nelimitat de contacte

en: Manual Critical CSS regeneration
ro: Regenerare manuală CSS critic

en: Manual rules only
ro: Numai reguli manuale

en: Measure your impact with beautiful stats
ro: Măsori impactul cu statistici frumoase

en: Migrate Stats &amp; Subscribers
ro: Migrare statistici și abonați

en: Missing parameter "last_detached_count".
ro: Lipsește parametrul „last_detached_count”.

en: More about Jetpack Social
ro: Mai multe despre Jetpack Social

en: Move important styling information to the start of the page, which helps pages display your content sooner, so your users don’t have to wait for the entire page to load. Commonly referred to as Critical CSS.
ro: Mută informațiile importante despre design la începutul paginii, astfel ajută paginile să îți afișeze conținutul mai devreme și utilizatorii nu mai trebuie să aștepte încărcarea completă a paginilor. Denumirea comună este CSS critic.

en: Must be done manually
ro: Trebuie făcută manual

en: My Jetpack dashboard
ro: Panou control My Jetpack

en: Name of Sync module
ro: Numele extensiei de sincronizare

en: Name of Sync module.
ro: Numele extensiei de sincronizare.

en: Name of Sync queue.
ro: Numele cozii de sincronizare.

en: Name of the notice to dismiss
ro: Numele notificării pe care o respingi

en: Never lose a word, image, page, or time worrying about your site with automated backups & one-click restores.
ro: Cu copiile de siguranță automate și restaurările cu un singur clic, nu pierzi nici măcar un cuvânt, o imagine sau o pagină și nici timp îngrijorându-te în privința site-ului.

en: New Sync health status
ro: Stare nouă pentru sănătate sincronizare

en: New free service: Show Canada Post shipping rates on your store!
ro: Serviciu gratuit nou: arată tarife de livrare Canada Post în magazinul tău!

en: New free service: Show USPS shipping rates on your store! Added bonus: print shipping labels without leaving WooCommerce.
ro: Serviciu gratuit nou: îți arată tarifele de livrare USPS în magazin! Bonus: tipărești etichete de livrare fără să părăsești WooCommerce.

en: New owner
ro: Proprietar nou

en: New owner is not admin
ro: Noul proprietar nu este administrator

en: New owner is not connected
ro: Noul proprietar nu este conectat

en: New owner is same as existing owner
ro: Noul proprietar este identic cu proprietarul existent

en: New user token
ro: Token nou pentru utilizator

en: No blog token found
ro: Nu am găsit niciun token pentru blog

en: No blog_id was included in your request. Please try disconnecting Jetpack from WordPress.com and then reconnecting it. Once you have done that, try connecting Jetpack Social again.
ro: Nu ai inclus niciun blog_id în cererea ta. Te rog încearcă deconectarea Jetpack de la WordPress.com și apoi reconectează-l. După ce ai făcut asta, încearcă conectarea din nou la Jetpack Social.

en: No primary user defined
ro: Nu ai definit niciun utilizator principal

en: No token for user %d
ro: Niciun token pentru utilizatorul %d

en: No user information was included in your request. Please make sure that your user account has connected to Jetpack. Connect your user account by going to the <a href="%s">Jetpack page</a> within wp-admin.
ro: Nicio informație despre utilizator n-a fost inclusă în cerere. Te rog asigură-te că ai conexiune între contul tău și Jetpack. Conectează-ți contul de utilizator mergând la <a href="%s">pagina Jetpack</a> din wp-admin.

en: No user tokens found
ro: Nu am găsit niciun token de utilizator

en: No valid event name or type.
ro: Nu este valid niciun nume sau tip de eveniment.

en: No. <a href="%1$s">%2$s</a> is a new and different website that's separate from <a href="%3$s">%4$s</a>. It requires  a new connection to WordPress.com for new stats and subscribers.
ro: Nu. <a href="%1$s">%2$s</a> este un site nou și diferit, separat de <a href="%3$s">%4$s</a>. Are nevoie de o conexiune nouă la WordPress.com pentru statistici și abonați noi.

en: Not Connected
ro: Neconectat

en: Notifications
ro: Notificări

en: Number of histogram buckets.
ro: Numărul de ramificații ale histogramei.

en: Object Type
ro: Tip de obiect

en: Objects Identifiers
ro: Identificatori de obiecte

en: One of your social connections is broken. Reconnect it on the <a href="%s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">connection management</a> page. | Some of your social connections are broken. Reconnect them on the <a href="%s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">connection management</a> page.
ro[0]: Una dintre conexiunile tale la media socială este deteriorată. Reconecteaz-o din pagina <a href="%s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">administrare conexiuni</a>.
ro[1]: Unele dintre conexiunile tale la media socială sunt deteriorate. Reconectează-le din pagina <a href="%s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">administrare conexiuni</a>.
ro[2]: Unele dintre conexiunile tale la media socială sunt deteriorate. Reconectează-le din pagina <a href="%s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">administrare conexiuni</a>.

en: One-click auto fixes
ro: Corecții automate cu un singur clic

en: Optimize CSS Loading
ro: Optimizează încărcarea CSS

en: Over 20,000 listed vulnerabilities
ro: Peste 20.000 de vulnerabilități enumerate

en: PHP's XML extension is not available. Jetpack requires the XML extension to communicate with WordPress.com. Please contact your hosting provider to enable PHP's XML extension.
ro: Extensia XML pentru PHP nu este disponibilă. Pentru a comunica cu WordPress.com, Jetpack are nevoie de extensia XML. Te rog contactează serviciul tău de găzduire pentru a activa extensia XML pentru PHP.

en: Password must be at least %d characters.
ro: Parola trebuie să aibă cel puțin %d caractere.

en: Passwords may not contain the character "\".
ro: Parolele nu trebuie să conțină caracterul „/”.

en: Please confirm Safe Mode or fix the Jetpack connection. Select one of the options below or <a href="%1$s">learn more about Safe Mode</a>.
ro: Te rog confirmă modul în siguranță sau corectează conexiunea la Jetpack. Selectează una dintre opțiunile de mai jos sau <a href="%1$s">află mai multe despre Mod în siguranță</a>.

en: Please select a Facebook Page to publish updates.
ro: Te rog selectează o pagină Facebook pentru a publica actualizări.

en: Plus on-demand manual scans
ro: Plus scanări manuale la cerere

en: Post IDs to include in Full Sync
ro: ID-uri articole de inclus în Sincronizare completă

en: Post options related to Jetpack Social.
ro: Opțiuni pentru articole legate de Jetpack Social.

en: Post published and sharing on %1$s.
ro: Articolul a fost publicat și partajez pe %1$s.

en: Post published, sending emails to subscribers and sharing post on %1$s.
ro: Articolul a fost publicat, trimit emailuri la abonați și partajez articolul pe %1$s.

en: Post to social networks
ro: Publici pe rețelele de socializare

en: Powerful filtering
ro: Filtrare puternică

en: Priority support
ro: Suport prioritar

en: Product slug
ro: Descriptor produs

en: Production action to execute
ro: Acțiunea de producție de executat

en: Profile picture of the connected account
ro: Poza de profil a contului conectat

en: Project published and sharing project on %1$s.
ro: Proiectul a fost publicat și partajez proiectul pe %1$s.

en: Promote your content on social media by automatically publishing when you publish on your site.
ro: Când publici ceva nou pe site, îți promovezi conținutul pe media socială prin publicarea automată.

en: Protect
ro: Protecție

en: Protect your site against bot attacks
ro: Îți protejezi site-ul împotriva atacurilor cu boți

en: Protect your site and scan for security vulnerabilities listed in our database.
ro: Îți protejezi site-ul și îl scanezi pentru vulnerabilitățile de securitate enumerate în baza noastră de date.

en: Reach your audience on social media
ro: Îți crești audiența pe media socială

en: Refine the tone and content to your liking
ro: Cizelezi tonul și conținutul exact așa cum vrei

[ctx: Refresh connection with {social media service}]
en: Refresh connection with %s
ro: Reîmprospătează conexiunea cu %s

en: Requesting user_id %1$d does not match token user_id %2$d
ro: Cererea user_id %1$d nu se potrivește cu tokenul user_id %2$d

en: Run non-essential JavaScript after the page has loaded so that styles and images can load more quickly.
ro: Rulează JavaScript-ul care nu este esențial după încărcarea paginilor, astfel stilurile și imaginile se vor încărca mai repede.

en: Save every change
ro: Salvezi fiecare modificare

en: Save time and get better responses by automatically blocking spam from your comments and forms.
ro: Economisești timp și obții răspunsuri mai bune prin blocarea automată a spamului din comentarii și formulare.

en: Scan
ro: Scanare

[ctx: Scan Product Feature]
en: Access to latest Firewall rules
ro: Ai acces la ultimele reguli pentru firewall

[ctx: Scan Product Feature]
en: Automated daily scanning
ro: Scanare automată zilnică

[ctx: Scan Product Feature]
en: Instant email notifications
ro: Notificări prin email instantanee

[ctx: Scan Product Feature]
en: One-click fixes for most issues
ro: Corecții cu un singur clic pentru majoritatea problemelor

en: Scan for threats and vulnerabilities
ro: Scanează pentru amenințări și vulnerabilități

en: Schedule publishing
ro: Programezi publicarea

en: Script "%s" depends on wp-i18n but does not specify "textdomain"
ro: Scriptul „%s” depinde de wp-i18n dar nu specifică „textdomain”

en: Seamless WordPress editor Integration
ro: Integrare perfectă cu editorul WordPress

en: Search
ro: Caută

en: Secret mismatch
ro: Secretul nu se potrivește

en: Secure and speed up your site for free with Jetpack's powerful WordPress tools.
ro: Îți securizezi și accelerezi gratuit site-ul cu instrumente WordPress puternice, oferite de Jetpack.

[ctx: Security Product Feature]
en: Automated real-time malware scan
ro: Scanare malware automată, în timp real

[ctx: Security Product Feature]
en: Comment & form spam protection
ro: Protecție împotriva spamului din comentarii și formulare

[ctx: Security Product Feature]
en: One-click fixes for most threats
ro: Corecții cu un singur clic pentru majoritatea amenințărilor

[ctx: Security Product Feature]
en: Real-time cloud backups with 10GB storage
ro: Copii de siguranță în cloud, în timp real, cu spațiu de stocare de 10 Go

en: Set new connection owner
ro: Setează un proprietar de conexiune nou

en: Set to false will trigger the site to disconnect.
ro: Dacă setezi la „false” se va declanșa deconectarea site-ului.

en: Settings
ro: Setări

en: Severity labels
ro: Etichete de severitate

en: Share to my <strong>Facebook Page</strong>:
ro: Partajează pe <strong>pagina mea Facebook</strong>:

en: Share to my <strong>Tumblr blog</strong>:
ro: Partajează pe <strong>blogul meu Tumblr</strong>:

en: Share your site’s posts on several social media networks automatically when you publish a new post.
ro: Îți partajezi automat articolele de pe site-ul tău pe mai multe rețele din media socială când publici articole noi.

en: Shared Salt to use when generating checksum
ro: Salt partajat de folosit când este generată suma de verificare

en: Sharing
ro: Partajare

en: Sharing Settings
ro: Setări de partajare

en: Should only range endges be returned
ro: Trebuie să fie returnate numai marginile de limită

en: Should we show the pricing page?
ro: Ar trebui să arătăm pagina cu prețuri?

en: Simple, yet powerful analytics
ro: Analitice puternice, dar simple

en: Site is not connected
ro: Site-ul nu este conectat

en: Size of batches
ro: Dimensiunea pachetelor

en: Social
ro: Sociale

en: Something went wrong. Please try again.
ro: Ceva nu a mers bine. Te rog încearcă din nou.

en: Something went wrong:
ro: Ceva a mers prost:

en: Something which should never happen, happened. Sorry about that. If you try again, maybe it will work.
ro: Ceva care n-ar fi trebuit niciodată să se întâmple, tocmai s-a întâmplat. Dacă încerci din nou, poate că va merge.

en: Sorry, Jetpack Social is not available on your site right now.
ro: Regret, Jetpack Social nu este disponibil pe site-ul tău în acest moment.

en: Sorry, something is wrong with your Jetpack connection.
ro: Regret, ceva este greșit la conexiunea ta Jetpack.

en: Sorry, you are not allowed to access Jetpack Social data for this post.
ro: Regret, nu ai voie să accesezi datele Jetpack Social pentru acest articol.

en: Sorry, you are not allowed to access this endpoint.
ro: Regret, nu ai voie să accesezi acest punct-final.

en: Speed up your site with optimized images
ro: Îți accelerezi site-ul cu imagini optimizate

en: Spelling correction
ro: Corectare ortografie

en: Standalone free plugin for those focused on speed
ro: Modul gratuit și independent pentru cei care se axează pe viteză

en: Start Fresh &amp; Create New Connection
ro: Începe unul nou și creează o conexiune nouă

en: Start ID for the histogram
ro: ID de începere pentru histogramă

[ctx: Starter Product Feature]
en: Comment & form spam protection
ro: Protecție împotriva spamului din comentarii și formulare

[ctx: Starter Product Feature]
en: One-click fixes for most threats
ro: Corecții cu un singur clic pentru majoritatea amenințărilor

[ctx: Starter Product Feature]
en: Real-time cloud backups with 1GB storage
ro: Copii de siguranță în cloud, în timp real, cu spațiu de stocare de 1 Go

en: Stats
ro: Statistici

en: Stay one step ahead of threats
ro: Ești pregătit pentru amenințările de securitate

en: Stop comment and form spam
ro: Oprește spamul din comentarii și formulare

en: Strip non-ascii characters?
ro: Elimini caractere non-ascii?

en: Success!
ro: Succes!

en: Supports 38 languages
ro: Disponibilă în 38 de limbi

en: Supports the major social networks
ro: Acceptă principalele rețele de socializare

en: Sync has been aborted because the IXR client is missing.
ro: Sincronizarea a fost oprită deoarece lipsește clientul IXR.

en: Sync has been blocked from WordPress.com because it would cause an identity crisis
ro: Sincronizarea a fost blocată de WordPress.com deoarece ar provoca o criză de identitate

en: Textdomain aliases should be registered before the %1$s hook. This notice was triggered by the %2$s domain.
ro: Un alias pentru domeniu-text trebuie înregistrat înainte de cârligul %1$s. Această notificare a fost declanșată de domeniul %2$s.

en: That connection has been removed.
ro: Acea conexiune a fost înlăturată.

en: The Client ID/WP.com Blog ID of this site
ro: ID client/ID blog WP.com pentru acest site

en: The URL of the background image to use when generating the social image.
ro: URL-ul imaginii de fundal care este folosit la generarea imaginii sociale.

en: The WP.com user ID of the connected user
ro: ID-ul de utilizator WP.com al utilizatorului conectat

en: The WP.com user email of the connected user
ro: Emailul utilizatorului WordPress.com pentru utilizatorul conectat

en: The WP.com username of the connected user
ro: Numele de utilizator WordPress.com pentru utilizatorul conectat

en: The default settings for a new generated image.
ro: Setările implicite pentru o nouă imagine generată.

en: The easiest speed optimization plugin for WordPress
ro: Cel mai simplu modul pentru optimizarea vitezei pe WordPress

en: The following Jetpack licenses are invalid, already in use, or revoked: %s
ro: Următoarele licențe Jetpack nu sunt valide, sunt deja în utilizare sau revocate: %s

en: The isActive argument should be set to false.
ro: Argumentul isActive trebuie setat la „false”.

en: The message to share.
ro: Mesajul de partajat.

en: The message to use instead of the title when sharing to Jetpack Social services
ro: Mesajul care trebuie folosit în locul titlului când partajezi prin serviciul Jetpack Social

en: The number of sites of the connected WP.com user
ro: Numărul de site-uri ale utilizatorului WordPress.com conectat

en: The product argument must be a string.
ro: Argumentul produsului trebuie să fie un șir.

en: The product class handler is not implemented
ro: Gestionarul clasei de produse nu este implementat

en: The registration nonce
ro: Nunicul de înregistrare

en: The request is not signed correctly.
ro: Cererea nu este semnată corect.

en: The request method is missing.
ro: Lipsește metoda de solicitare.

en: The required "%s" parameter is malformed.
ro: Parametrul „%s” cerut este deformat.

en: The required "%s" parameter is missing.
ro: Parametrul „%s” cerut lipsește.

en: The required "local_user" parameter is missing.
ro: Lipsește parametrul „local_user” cerut.

en: The required "nonce" parameter is missing.
ro: Parametrul „nunic” cerut lipsește.

en: The template slug
ro: Descriptorul șablonului

en: The text to be used to generate the image.
ro: Textul care va fi folosit pentru a genera imaginea.

en: There was a problem connecting to %s to create an authorized connection. Please try again in a moment.
ro: A fost o problemă cu conectarea la %s pentru a crea o conexiune autorizată. Te rog încearcă din nou acum.

en: There was a problem connecting with Jetpack Social. Please try again in a moment.
ro: A fost o problemă la conectarea cu Jetpack Social. Te rog încearcă din nou, acum.

en: There was an error installing your plugin
ro: A fost o eroare la instalarea modulului tău

en: There was an issue validating this request.
ro: A fost o problemă la validarea acestei cereri.

en: There was an unspecified error registering the site
ro: A apărut o eroare nespecificată la înregistrarea site-ului

en: This connection is working correctly.
ro: Această conexiune funcționează corect.

en: This is a very common password. Choose something that will be harder for others to guess.
ro: Aceasta este o parolă foarte comună. Alege altceva care să fie mai greu de ghicit pentru alții.

en: This password is too easy to guess: you can improve it by adding additional uppercase letters, lowercase letters, or numbers.
ro: Această parolă este prea ușor de ghicit: o poți îmbunătăți prin adăugarea suplimentară de majuscule, minuscule sau cifre.

en: This password is too easy to guess: you can improve it by including special characters such as !#=?*&.
ro: Această parolă este prea ușor de ghicit: o poți îmbunătăți incluzând caractere speciale, cum ar fi !#=?*&.

en: This password is too easy to guess: you can improve it by mixing both letters and numbers.
ro: Această parolă este prea ușor de ghicit: o poți îmbunătăți prin amestecarea atât a literelor cât și a cifrelor.

en: This product does not have a standalone plugin to install
ro: Acest produs nu are un modul independent de instalat

en: This request method does not support body parameters.
ro: Această metodă de solicitare nu suportă parametri de corp.

en: This request method is not supported.
ro: Această metodă de solicitare nu este acceptată.

en: Time when the notice should reappear
ro: Ora la care ar trebui să reapară notificarea

en: To use Jetpack Social, you'll need to link your %s account to your WordPress.com account using the link below.
ro: Pentru a folosi Jetpack Social, trebuie să-ți legi contul %s la contul tău WordPress.com folosind legătura de mai jos.

en: Token for user %d is malformed
ro: Tokenul pentru utilizatorul %d este deformat

en: Try Again
ro: Încearcă din nou

en: URI of the admin page where the user should be redirected after connection flow
ro: URI-ul paginii de administrare unde utilizatorul ar trebui să fie redirecționat după fluxul de conexiune

en: URL secret does not exist.
ro: Secret URL nu există.

en: Unable to fetch the products list from WordPress.com
ro: Nu am putut să aduc lista cu produse din WordPress.com

en: Unable to fetch the requested data.
ro: Nu pot să aduc datele cerute.

en: Unable to load class %1$s. Please add the package that contains it using composer and make sure you are requiring the Jetpack autoloader
ro: Nu pot încărca clasa %1$s. Te rog adaugă pachetul care o conține folosind compozitorul și asigură-te că ceri încărcătorul automat Jetpack

en: Unable to save new URL secret
ro: Nu pot să salvez noul secret URL

en: Unable to verify your request.
ro: Nu pot să-ți verific cererea.

en: Unique identifier for the Jetpack Social connection
ro: Identificator unic pentru conexiunea la Jetpack Social

en: Unknown Plugin Update Failure
ro: Eșec necunoscut la actualizarea modulului

en: Unsure what to do? <a href="%1$s">Read more about Jetpack Safe Mode</a>
ro: Nesigur ce să faci? <a href="%1$s">Citește mai mult despre modul de siguranță Jetpack</a>

en: User IDs to include in Full Sync or "initial"
ro: ID-uri utilizatori de inclus în Sincronizare completă sau „inițială”

en: User not found.
ro: Nu am găsit utilizatorul.

en: Username of the connected account
ro: Numele de utilizator al contului conectat

en: Valid user is required
ro: Este necesar un utilizator valid

en: Valid user is required.
ro: Este obligatoriu un utilizator valid.

en: VaultPress Backup
ro: Copii de siguranță VaultPress

en: Verification secrets are empty
ro: Secretele verificării sunt goale

en: Verification secrets are incomplete
ro: Secretele verificării sunt incomplete

en: Verification secrets not found
ro: Nu am găsit secretele verificării

en: Verification took too long
ro: Verificarea a durat prea mult

[ctx: VideoPress Product Feature]
en: 1TB of storage
ro: Spațiu de stocare de 1 To

[ctx: VideoPress Product Feature]
en: Ad-free and customizable player
ro: Player personalizabil și fără publicitate

[ctx: VideoPress Product Feature]
en: Built into WordPress editor
ro: Integrat în editorul WordPress

[ctx: VideoPress Product Feature]
en: Unlimited users
ro: Utilizatori în număr nelimitat

en: View post
ro: Vezi articolul

en: View project
ro: Vezi proiectul

en: Visit the post for more.
ro: Vizitează articolul pentru mai multe informații.

en: Warning! You are about to delete the Jetpack connection owner (%s) for this site, which may cause some of your Jetpack features to stop working.
ro: Avertizare! Ești pe cale să ștergi proprietarul conexiunii Jetpack (%s) pentru acest site, s-ar putea ca unele dintre funcționalitățile Jetpack să nu mai funcționeze.

en: We could not verify that your server is making an authorized request. Please try again, and make sure there is nothing interfering with requests from your server to the Jetpack Server.
ro: Noi nu putem verifica dacă serverul tău a făcut o cerere autorizată. Te rog încearcă din nou și asigură-te că nimic nu interferează cu cererile de la serverul tău la serverul Jetpack.

en: We've made some updates to Jetpack Social. Please visit the <a href='%s' class='jptracks' data-jptracks-name='legacy_publicize_settings'>WordPress.com sharing page</a> to manage your Jetpack Social connections or use the button below.
ro: Am făcut câteva actualizări la Jetpack Social. Te rog mergi la <a href='%s' class='jptracks' data-jptracks-name='legacy_publicize_settings'>pagina Partajare din WordPress.com</a> pentru a administra conexiunile Jetpack Social sau folosește butonul de mai jos.

en: Web Application Firewall
ro: Firewall pentru aplicații web

en: Whether Jetpack Social has already finished sharing for this post
ro: Dacă Jetpack Social a finalizat deja partajarea acestui articol

en: Whether `enable` can be changed for this post/connection
ro: Indiferent dacă „activează” poate fi modificat pentru acest articol/această conexiune

en: Whether or not Social Image Generator is enabled.
ro: Dacă generatorul de imagini sociale este activat sau nu.

en: Whether or not auto-conversion for images is enabled.
ro: Dacă conversia automată pentru imagini este activată sau nu.

en: Whether or not auto-conversion for videos is enabled.
ro: Dacă conversia automată pentru videouri este activată sau nu.

en: Whether or not auto-conversion is enabled.
ro: Dacă conversia automată este activată sau nu.

en: Whether or not the Share Post feature is enabled.
ro: Dacă este sau nu activată funcționalitatea Partajează articolul.

en: Whether or not the post has already been shared.
ro: Dacă articolul a fost deja partajat sau nu.

en: Whether or not the post should be treated as a Twitter thread.
ro: Indiferent dacă articolul trebuie tratat sau nu trebuie tratat ca un fir de discuții pe Twitter.

en: Whether to share to this connection
ro: Indiferent dacă partajezi această conexiune

en: With Jetpack Stats, you don’t need to be a data scientist to see how your site is performing.
ro: Cu Statistici Jetpack, nu trebuie să fii un expert în prelucrarea datelor pentru a vedea cum funcționează site-ul tău.

en: Yes. <a href="%1$s">%2$s</a> is replacing <a href="%3$s">%4$s</a>. I would like to migrate my stats and subscribers from <a href="%3$s">%4$s</a> to <a href="%1$s">%2$s</a>.
ro: Da. <a href="%1$s">%2$s</a> este înlocuit cu <a href="%3$s">%4$s</a>. Vreau să migrez statisticile și abonații de la <a href="%3$s">%4$s</a> la <a href="%1$s">%2$s</a>.

en: You are not allowed to activate plugins on this site.
ro: Nu ai voie să activezi module pe acest site.

en: You are not allowed to install plugins on this site.
ro: Nu ai voie să instalezi module pe acest site.

en: You are not allowed to perform this action.
ro: Nu ai voie să execuți această acțiune.

en: You aren’t authorized to do that.
ro: Nu ești autorizat să faci asta.

en: You can choose to transfer connection ownership to one of these already-connected admins:
ro: Poți alege să transferi proprietatea conexiunii la unul din acești administratori deja conectați:

en: You cannot call this method until Jetpack Config is configured
ro: Nu poți să apelezi această metodă până când nu este configurat fișierul Jetpack Config

en: You currently have %1$d share remaining. <a href="%2$s" target="_blank">Upgrade</a> to get more. | You currently have %1$d shares remaining. <a href="%2$s" target="_blank">Upgrade</a> to get more.
ro[0]: Acum ai o partajare rămasă. <a href="%2$s" target="_blank">Actualizează</a> pentru a avea mai multe.
ro[1]: Acum ai %1$d partajări rămase. <a href="%2$s" target="_blank">Actualizează</a> pentru a avea mai multe.
ro[2]: Acum ai %1$d de partajări rămase. <a href="%2$s" target="_blank">Actualizează</a> pentru a avea mai multe.

en: You do not have the correct user permissions to perform this action.
ro: Nu ai permisiunile corecte pentru a efectua această acțiune.

en: You do not have the correct user permissions to perform this action.
    			Please contact your site admin if you think this is a mistake.
ro: Nu ai permisiunile corecte de utilizator pentru a efectua această acțiune.
    &rarr;	&rarr;	&rarr;	Te rog contactează administratorul site-ului tău dacă crezi că aceasta este o greșeală.

en: You need to register your Jetpack before connecting it.
ro: Trebuie să te înregistrezi la Jetpack înainte de a-l conecta.

en: Your %s connection needs to be reauthenticated to continue working – head to Sharing to take care of it.
ro: Pentru a continua să funcționeze, conexiunea ta %s trebuie să fie reautentificată - mergi la Partajare pentru a face asta.

en: Your LinkedIn connection needs to be reauthenticated to continue working – head to Sharing to take care of it.
ro: Pentru a continua să funcționeze, conexiunea ta LinkedIn trebuie să fie reautentificată - mergi la Partajare pentru a face asta.

en: Your connection with WordPress.com seems to be broken. If you're experiencing issues, please try reconnecting.
ro: Conexiunea ta cu WordPress.com pare a fi întreruptă. Dacă întâmpini probleme, te rog încearcă reconectarea.

en: Your installation of Jetpack Social is incomplete. If you installed Jetpack Social from GitHub, please refer to <a href="%1$s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">this document</a> to set up your development environment. Jetpack Social must have Composer dependencies installed and built via the build command.
ro: Instalarea ta Jetpack Social este incompletă. Dacă ai instalat Jetpack Social de la GitHub, consultă <a href="%1$s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">acest document</a> pentru a configura mediul de dezvoltare. Jetpack Social trebuie să aibă instalate dependențe în Composer care sunt construite prin comanda build.

en: Your password is too weak: Looks like you are including easy to guess information about yourself. Try something a little more unique.
ro: Parola ta este prea slabă: se pare că ai inclus informații despre tine, ușor de ghicit. Încearcă ceva care să fie unic.

en: Your plan does not support %s.
ro: Planul tău nu acceptă %s.

en: Your site is not connected to Jetpack.
ro: Site-ul tău nu este conectat la Jetpack.
